А чи так це насправді? І так і ні! Отже, розберемося як же купити вікно, яке не буде запотівати або "плакати".

Не будемо обтяжувати текст основами фізики за 8-й клас, розповідаючи про випадання конденсату на найхолодніших поверхнях в приміщенні. Ми тут не для того, щоб мудрувати, а для того щоб зрозуміти як купити вікно, яке не буде запотівати або "плакати". Перш за все давайте озвучимо пару прописних істин:
    само по собі вікно вологу не виділяє;
    волога є в повітрі (це та сама вологість повітря);
    волога осідає на найхолоднішу поверхню в приміщенні, що погано провітрюється.
Отже перша істина, думаю сумнівів не викликає, вікно це не живий організм, а предмет з пластика (ПВХ), металу і скла - води в його складі нема. Волога є в повітрі - в середньому за ніч доросла людина видихає близько 2л. водяної пари, а якщо кипить чайник - отримаєте ще добавку. Сохне білизна? Сміливо плюсуйте до вологості в приміщенні! Готуєте суп? Теж саме! А якщо сохнуть стіни після ремонту, то тут навіть говорити нема про що. І тут Ви виявляєте, що по вікну починає текти водичка ... Помітили, що поки стояли старі вікна, все було в порядку, а тут поставили ці ... і вода стала текти!!! Найпопулярніший вихід із ситуації - зателефонувати тим хлопцям, які поставили «погані» вікна і зажадати вирішити проблему. І «тут я буду іронізувати» - вони приїдуть і скасують закони фізики у Вас дома!!! А якщо серйозно, то буде два способи вирішення питання. Перший - Вам подарують засіб від запотівання, або порадять провітрювати приміщення. Я сам неодноразово стикався з запітнілими вікнами і можу сказати що цей фактор присутній по ряду певних причин, які ніяк не пов'язані з тим з якого профілю це вікно зроблено. Пластикові вікна потіють через такі фактори:
    висока вологість в приміщенні;
    відсутність вентиляції або слабка циркуляція повітря;
    неграмотна установка вікна.
Тепер по-порядку. Висока вологість може бути обумовлена ​​свіжо-поштукатуреними стінами або ремонтом в приміщенні. Шпаклівки та штукатурки висихають, виділяючи вологу в повітря. Вологість підвищується і як наслідок випадає у вигляді конденсату на найхолоднішу поверхню в приміщенні - скло Вашого вікна (що, при установці двокамерного енергозберігаючого склопакета малоймовірно).

Змінили вікна на пластикові? Готуйтеся до того, що мікроклімат приміщення зміниться. Ваш будинок став на порядок герметичнішим (старі вікна нагадаю сквозили - тому Ви їх замінили на пластикові) і природний приплив повітря помітно знизився. Висновок: немає надходження свіжого повітря - немає зміни вологості повітря в приміщенні. Провітрили приміщення - вікна висохли. І взагалі візьміть собі за правило провітрювати приміщення 2 рази в день по 10 хвилин вранці і ввечері. Якщо на перші дві ситуації ми з вами вплинути не в силах, то з неграмотною установкою ми можемо і повинні боротися.

Щоб не заглиблюватися в деталі, скажемо коротко: мінімальна ширина зовнішнього укосу повинна становити не менше 10 см. І не пінопластового, а цегляного. Тепер простими словами: вікно треба встановити в отвір не менш, ніж на 10 см від лицьової сторони стіни. Навіщо це все? Для того, щоб можна було захистити монтажний шов і зробити вікно (як елемент стіни) ще тепліше. Чим глибше вікно втоплено в отвір тим більше теплим воно буде, а чим тепліше сама конструкція тим менше шанс, що на ній випаде конденсат. Крім того, дуже позитивно на цей процес впливає установка п'ятикамерної системи Veka Q7 з двокамерним енергозберігаючим склопакетом та системою мікропровітрювання приміщення.

Вікна самі по собі не запотівають - це наслідок або підвищеної вологості, неправильної установки, або відсутності вентиляції. І ще одне: дешеве вікно має більше шансів запотіти, тому що не укомплектовано елементами для провітрювання і оснащено більш тонким і більш холодним склопакетом. Робіть висновки.