Вікна і двері виконані з профільних систем VEKA, найчастіше, не вимагають особливого догляду. Проте, як і будь-який виріб, навіть найякісніше металопластикове вікно потребує мінімального правильному догляді.

При дотриманні наступних рекомендацій від компанії VEKA, Ви максимально продовжите термін життя своїх нових чудових вікон!
Корисна порада: якщо Ви робите ремонт і у Вас вже встановлені металопластикові вікна - відкривайте їх по мінімуму, а після ремонту (якщо роботи супроводжувалися будівельним пилом) обов'язково викличте фахівців, щоб повністю прочистити (зі зняттям) і змастити фурнітуру.

Перше - догляд за пластиком: ніколи не використовуйте абразивні та агресивні хімічні засоби, що містять хлор, спирт та інші добавки, покликані активно боротися з брудом. Навіть якщо спочатку Вам буде здаватися, що нічого з пластиком не відбувається, то через деякий час Ви можете бути неприємно здивовані кольором Вашого колись білого вікна. Для догляду за поверхнею пластикових вікон можна використовувати знежирюючі миючі засоби, або простий теплий мильний розчин. Також, радимо використовувати м'які губки для чищення, без жорсткої поверхні.

Первое – уход за пластиком

Друге - догляд за склопакетами: склопакет в металлопластиковому вікні не відрізняється від звичайного скла і доглядати за ним потрібно точно так само. Лише нагадаємо: уникайте попадання миючих засобів на пластикові частини, а також, що дуже важливо - не допускайте попадання спиртовмісного розчину на гумовий ущільнювач.


Третє - догляд за фурнітурою: VEKA в обов'язковому порядку рекомендує раз на рік змащувати всі рухомі елементи фурнітури. Зверніть увагу, у багатьох виробників фурнітури в відповідних місцях є значки «маслянки» або «крапельки». Масло використовуйте без вмісту смол і кислот, по суті, звичайне машинне масло / масло для швейних машинок підійде.

Четверте - догляд за ущільнювачем: мінімум раз на півроку (хоча б навесні і восени) рекомендуємо очищати ущільнювач. Цей елемент вікна в першу чергу відповідає за збереження тепла у Вашому домі, відсутність протягів, надування вуличного пилу і шуму. Простим мильним розчином і м'якою ганчіркою або тканиною промийте ущільнювач, витріть насухо і змастіть силіконовою змазкою. Для цієї мети також підходить силіконова змазка для автомобільних ущільнювачів.

П'яте - дренажні отвори: якщо ви відкриєте стулку, то в нижній частині рами повинні розташовуватися отвори - водовідвідні канали. Як стає зрозуміло з їх назви - це зливні отвори, вони служать для виведення вологи, води за межі рами. Слідкуйте за тим, щоб вони не засмічувалися.

Якщо ж у Вас немає часу і можливості самостійно обслуговувати Ваші металопластикові вікна, Ви можете запросити фахівців, які за помірну плату, швидко і професійно проведуть всі роботи.


Крім того, набори спеціальних засобів по догоду за металопластиковими вікнами ви можете придбати або в спеціалізованих магазинах по продажу вікон, або в будівельних супермаркетах.
Приділіть своєму вікну трохи уваги і воно відповість вам довгими роками надійної служби!