В даний час металеві відливи за технологією виготовлення, якості, легкості монтажу перевершують пластикові та алюмінієві.

В даний час металеві відливи за технологією виготовлення, якості, легкості монтажу перевершують пластикові та алюмінієві. Конструкція вікон з металевими відливами довговічна, міцна, сучасна, естетична. Їх використовують при установці дерев'яних і металопластикових вікон. Сучасні технології покриття оцинкованого листа дозволяють підібрати матеріал, що підходить під загальну колірну гамму фасаду будівлі. Форма сучасних відливів не тільки захищає стіни від руйнівної дії крапель дощу, але і допомагає заховати дефекти, які залишаються після спроби підігнати ідеально рівні металопластикові вікна під нерівні віконні прорізи. У цій невеликій статті описується призначення і монтаж відливів.

Будівельний ринок надає широкий вибір відливів, виготовлених з декількох типів матеріалів, різних кольорів. Є алюмінієві, пластикові, кам'яні та металеві водовідливи. Судячи за ціною, експлуатаційними властивостями, різноманітністю кольорів і форм найкраще використовувати металеві оцинковані відливи, покриті полімерним складом відповідного кольору. Вікнар пропонує якісні металеві відливи різних кольорів. Слід зазначити, що виготовляють їх не з пофарбованої звичайною фарбою смужки металу, а з листового металу, на який на заводі за спеціальною технологією наносять шар кольорового поліестера. Такий шар ніколи не відстане, не лопне, чи не вигорить на сонці і не здується навіть при згинанні на професійному обладнанні. Наявність цинку в металі запобігає корозії навіть в місці відрізу зайвої частини виробу.

Як здійснюється монтаж. Відлив кріпиться до встановленої рами вікна. Попередньо його потрібно підігнати за розміром, залишивши з обох кінців по 2 см для згину. Виходить, що трьома сторонами, загнутими вгору, відлив щільно повинен прилягти до вікна і стіни з боків. Кріплення бортів робиться саморізами, простір під водовідливом слід запінити, це забезпечить додаткову теплоізоляцію і під час дощу або сильного вітру НЕ буде чути неприємний звук. Для кращої гідроізоляції, місця що прилягають до стіни борту можна замазати мастикою. Це дуже важливо, тому що згодом під вікнами всередині приміщення може з'явитися цвіль, а стіна почне кришитися.