Для того, щоб підвіконня прослужив в вашому домі довго, а також щоб був функціональним і зручним, треба не тільки правильно встановити його, але і правильно розрахувати розмір.


Бувають такі випадки, коли найкращим варіантом є просте вимірювання і потім виготовлення підвіконня на заводі. Так діють, наприклад, коли підвіконня кам'яне і його важко обробляти вручну. Також можна замовляти підвіконня з ДСП і МДФ, так як вони надходять з вже обробленою кромкою (захист від вологи).

Довжина підвіконня повинна бути більше довжини вікна настільки, щоб готовий виріб міг увійти в стіну. Як правило, за лінію укосів, які розташовуються по вертикалі, випускають від трьох до п'яти сантиметрів, однаково з обох сторін. Наприклад, якщо довжина вікна становить один метр, то логічно буде підвіконня замовляти на десять сантиметрів більше. З цих десяти сантиметрів по чотири піде на бічні випуски, а по одному сантиметру - на світлові розвороти укосів.

Ширину підвіконня слід розраховувати виходячи з глибини отвору вікна. Зазвичай звисаюча частина підвіконня становить від 3 до 5 сантиметрів (від стіни). Цей розмір є оптимальним, так як дуже широке підвіконня буде перешкоджати проходженню теплого повітря та його циркуляції. У свою чергу, це може викликати утворення вологи (конденсату) на бічних укосах і поверхні вікон. Крім того, якщо значно збільшити ширину підвіконня, то відчутно зменшиться міцність всієї конструкції на вигин.

Перед тим, як визначати залишкову ширину підвіконня, треба зробити всю основну обробку стіни біля вікна - заштукатурити, обробити гіпсокартоном і так далі. Заміри треба робити не просто рулеткою, а рулеткою по натягнутому шнуру - цим ви досягнете більшої точності.

І ще одна порада. Запам'ятайте, що підвіконня повинне входити приблизно на один сантиметр під раму, де впирається в установчу планку (якщо вікно пластикове) або чверть профілю з дерева.